Petr Jan Juračka - Nepálský dvoják: Ama Dablam & Manáslu

3 Prosinec
18:30 Kulturní dům, nám. Osvobození 902/1, 664 34 Kuřim
Vstupné
150 Kč

PETR JAN JURAČKA

Je český přírodovědec a fotograf. Kromě toho působí jako dronař, horolezec, Nikon ambassador, autor bestselleru Ze života fotografa, má vlastní pořad na TV Nova Petrova divočina a seriál Ze života fotografa na Mall.tv. Fotografoval Vyšehrad pro National Geographic Česko, držel světový rekord v létání s dronem v nejvyšší nadmořské výšce na K2 (než jej překonali němečtí horolezci), popsal nový živočišný druh hrotnatky Daphnia hrbaceki v roce 2010, fotografoval na šesti světových kontinentech, lezl na druhou nejvyšší horu světa K2 nebo na Ama Dablam, jeho fotografie je na přebalu knihy Aleph od Paulo Coelho, podílel se na oscarovém filmu režisérky Marie Dvořákové – Who’s Who in Mycology (Kdo je kdo v mykologii), na seriálech Srdcaři na cestách pro ČT, Dokument Jany Počtové o Kláře Kolouchové K2 vlastní cestou a na filmu Petra Horkého Dobrá zpráva o konci světa.

O PŘEDNÁŠCE

"První větší kopec, na který jsem se kdy mohl podívat a trochu na něm popolézt, byla K2 s Klárou Kolouchovou. Začátek dobrý, zejména pro Pardubáka, jehož nejvyšší výstupy poslední let směřovaly na Kunětickou horu s převýšením necelých sedmdesáti metrů.

O tři roky později mě začaly svrbět omrzlé konečky prstů, pořídil si nové cepíny a pokusil se o výstup na Ama Dablam pod taktovkou Honzy Trávy, Miri a Máry Novotného. Chyběl kousek a vrcholové pivko bylo až nahoře. To nevadí, Mára je abstinent, stejně by si jej s námi nedal. Navíc by to tam nahoře bylo stejně odporně studený pití.

A tak jsme se pokusili o další dva roky později o osmitisícovku Manáslu. “To bude dobrý?”, říkali mi všichni. Několik dobrých přátel, několik dobrých dronů, několik dobrých přání. A jak to dopadlo? To už se dozvíte během přednášky :-)

Nečekejte prosím odborný výklad problematiky vysokohorského lezení. Bude to spíše vyprávění plné citoslovcí, výkřiků do tmy a příšerně barevných fotek."

Sdílet