FILM NAŽIVO Heaven’s Gate: Amerikánka

Přístupnost od 12 let | 90 min
Divadlo na plátně

AMERIKÁNKA

Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Nejpodstatnější součástí její vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o svobodě, vydělenosti a touze žít.

Producent, režie: Viktor Tauš
Autoři: David Jařab, Evita Naušová,
Hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková, Klára Melíšková, David
Novotný
Hudba / živá hudba: Petr Ostrouchov
Výtvarník inscenace: Jan Kadlec
Výtvarnice kostýmů: Michaela Horáčková – Hořejší
Světelný design: Ondřej Kyncl
Zvuk: Rudolf Smetana
Producentka/výkonná producentka: Bára Kamarytová
Produkce: Aneta Novotná Wojtylová
PR a propagace: Johana Turner

FILM NAŽIVO

Film Naživo: Je unikátním letním projektem určeným ke kinodistribuci. Vybrané divadelní soubory inscenují svá nejúspěšnější představení mimo divadlo, v exteriérech, které obsahu divadelní hry dodávají nový kontext, inspirují herecký projev a rozvíjí téma. Takto inscenované hry jsou natáčeny filmovým štábem v jediném živoucím záběru, ve kterém kamera vstupuje do intimního prostoru herců nebo se naopak zaměřuje na svět kolem nich. Filmový jazyk se stává součástí podstaty živého umění.
Film Naživo je vysílaný do kin napříč Českou republikou, kde ho diváci sledují v přímém přenosu – tedy ve chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá.

149 Kč
Sdílet