BRAIN & BREAKFAST - Snídaně s knihovnou z vašeho obýváku

22 Duben
Přednáška
Vstupné
Registrace zdarma

Čtvrtek 21.4. od 8:30 hod a tématem bude
Proč se nechováme podle toho, co víme?
Ondráš Přibyla

Proč se nechováme podle toho, co víme?
Aneb jakou roli hraje komunikace v (ne)řešení klimatické změny

V současné době docela dobře víme, jak řešit velké společenské problémy jako je klimatická změna nebo epidemie koronaviru. Proč se ale jako společnost nechováme podle toho, co víme?

V Brain&Breakfast se podíváme na komunikační aspekty takových situací a problémů, kdy se skupina lidí nechová podle toho, co ví. Podrobněji se zaměříme na to, jakými způsoby může komunikace ve skupinách blokovat řešení problémů a co můžeme dělat, aby se věci rozhýbaly.

Pozvánka zde https://drive.google.com/.../1Eo7s5Zd_8vgf.../view

Přednáška probíhá vždy od 8.30 do 10 hodin. Přímý přenos začíná v 8:00, ať můžete včas doladit techniku.
Každý divák má možnost položit řečníkovi otázky online.

Registrujte se zdarma na www.redbuttonedu.cz.
Online vysílání tam bude k dispozici v daný den a hodinu.
Pokud jste již registrovaní, máte přednášku i po vypršení vaší platnosti registrace zdarma. Stačí na dané téma najet. Pro další přednášky musíte mít placenou registraci. Pro snídani ne.

Každý měsíc vás budeme předem upozorňovat na právě chystanou přednášku.
Myslíme, že se máte na co těšit a budete si moci svoji snídani užít u zajímavých témat.

https://www.brainbreakfast.cz/

Snídaně vznikly, aby inspirovaly. Jejich cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Chceme, aby snídaně představovaly inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme.
Brain & Breakfast jsou protiváhou zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat. Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.

Každý měsíc si do přednáškového sálu zveme zajímavého hosta, který má zkušenosti, něco dokázal nebo se naučil. Máme 4 hlavní okruhy témat, na které se zaměřujeme:

Osobní rozvoj a vzdělávání
Byznys a podnikání
Věda a technologie
Společnost, vděčnost, laskavost
Smyslem Brain & Breakfast je nabídnout posluchačům nové obzory, vtáhnout je do příběhů, představit zkušenosti osobností z různých oborů, předat pozitivní energii a nabídnout kvalitní prostředí pro rozvoj znalostí.

Snídaně probíhají jednou za měsíc, dnem vysílání je zpravidla třetí čtvrtek v měsíci (mohou se ale objevit výjimky). Promítání je koncipováno na 90 minut s tím, že zhruba hodinu host prezentuje svůj příběh a téma. Přibližně na 30 minut pak navážeme diskusí, do které se mohou dotazy přes internet zapojit také všichni diváci živého přenosu.

Sdílet