Naučná stezka Babí lom

Babí lom

Lesní naučná stezka Babí lom je trochu ve stínu známé romantické rozhledny, pro rodiny s dětmi je to ale mnohem lepší cíl, než náročná trasa po skalnatém hřebeni k rozhledně. Najdete tu sochy dřevěných zvířat, lesní hřiště a dozvíte se mnoho zajímavých informací.

Pojedete-li autem, zaparkujte ve Vranově u penzionu Na Gruntech, kde se nachází také proslulý samoobslužný výčep. Odsud se vydejte po červené turistické značce směr Babí lom. Po ní dojdete zhruba po 1,5 km k rozcestí, kde se nachází lesní bar U Jelínka. Cesta sem je sice trochu kamenitá, ale terénní kočárek ji zvládne. 

Od Jelínka se vydejte po modré / zelené značce vpravo směr Lesnická naučná stezka Babí lom. Naučná stezka je koncipována jako okruh a určitě ji neminete, stačí jít po stopě mravence Lesíka, který jí provází: značení je přehledné a dobře viditelné.

Naučnou stezku tvoří deset zastavení, která pojednávají o koloběhu života v lese. Jejím největším lákadlem jsou dřevěná vyřezávaná zvířátka, na každém zastavení jiné (s dětmi jsme pak vždy odhadovali, které lesní zvířátko bude na další zastávce). Skvělé také je, že mezi jednotlivými zastávkami na stezce jsou relativně krátké úseky, takže děti baví putovat dál a dál, cesta k další soše zvířátka netrvá dlouho.

Na čtyřech zastaveních je k dispozici navíc ještě malé lesní hřiště s prolézačkami a houpačkami. Součástí naučné stezky je i  nový lesní altán a obnovená studánka u Sv. Huberta.

Projít stezku vám bude trvat zhruba hodinu (počítejte se zdržením na hřištích). Koláč z lesního baru U Jelínka nebo vlastnoručně načepovaná kofola ze samovýčepu Na Gruntech tak bude pro děti skutečnou odměnou.

GPS
49.3211417N, 16.5915353E
Lelekovice