Naučná stezka Kuřimská hora

Kuřimská hora

Stezka se nachází v lesním prostředí Kuřimské hory. Na stezku lze vstoupit od kaple sv. Jana Nepomuckého nebo z ulice U Rybníka a absolvovat ji v libovolném pořadí. Celou stezkou návštěvníky doprovází maskot Lesů města Brna, a.s. – mravenec Lesík. 

Okruh naučné stezky tvoří 10 naučných tabulí věnovaných lesnické a přírodovědné tematice. Tabule jsou doplněny interaktivními prvky, které podtrhují dané téma. Mezi jednotlivými stanovišti jsou v lesním porostu zabudovány pozorovací stojany s kukátkem a frotáží ptactva (technika přenášení reliéfní struktury na papír). Doporučujeme – vezměte si s sebou papíry, tužku a předem staženou mobilní aplikaci LESNÍ SVĚT. V aplikaci si po naskenování QR kódů na jednotlivých pozorovatelnách a interaktivních tabulí stáhnete obrázky, zvuky a různé zajímavosti o ptactvu a zvěři. Takto naskenované informace, se návštěvníkovi uloží do jeho aplikace a může se k ní kdykoliv znovu vrátit. Celá aplikace Lesní svět je zdarma. 

Návštěvníci tak mohou v rámci naučné stezky zpozorovat v porostu siluety ptáků v životní velikosti, dočíst se o nich zajímavé informace a díky frotáži na jednotlivých pozorovatelnách, si mohu odnést domů jejich zmenšenou kopii na papíře. Jednotlivá zastavení jsou doplněna o odpočinkové sestavy či lavičky, tak aby si návštěvníci mohli po cestě odpočinout s výhledem na město Kuřim.

Umístění stezky: Kuřim, katastr Kuřim
Délka stezky: cca 1,5 hodiny poklidné chůze, délka je 1,6 km
Náročnost: středně náročná – pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší i cyklisty, kočárek terénní

GPS
49.2956867N, 16.5388661E
Kuřim